برای بهره مندی کامل از خدمات سامانه ی یزد اینفو لازم است عضو آن شوید. این خدمات شامل موارد زیر است:

- ثبت یک واحد جدید در سامانه (شامل ثبت کسب و کار خود، ثبت کسب و کار دیگران، ثبت یک مکان عمومی و ثبت تخصص یا نهارت شخصی) که البته فعلاً این قسمت نیاز به ورود به حساب کاربری ندارد.

- ارائه ی نظرات خود (درباره ی واحدهای داخل سامانه و یا درباره ی خود سامانه)

- انجام فعالیت در سامانه (برای مثال ارسال تصویر در مورد تجربه شخصی خود)

- سفارش و خرید کالا و خدمات (فروشگاه هایی که در سامانه ی یزد اینفو امکان سفارش و یا خرید اینترنتی دارند)

- دریافت امتیازات در نظر گرفته شده به ازای فعالیت ها (برای مثال دریافت 100 امتیاز به ازای ثبت کسب و کار خود در سامانه)

- استفاده از امتیازات دریافتی در سامانه (برای مثال استفاده از امتیازات جهت دریافت تخفیفی ویژه کاربران یزد اینفو)

و دیگر خدماتی که در آینده ی نزدیک شاهد آن خواهید بود.

تصویر 1

فرآیند عضویت و ورود بسیار ساده و سریع انچام می گیرد؛ کافیست بر روی کلید قرمزرنگ کلیک کنید. صفحه ای مطابق شکل زیر ظاهر می شود. اطلاعات درخواستی را وارد کنید. دقت نمایید وارد کردن نام کاربری ، رمز ورود و شماره تلفن همراه جهت ثبت نام الزامی است.

تصویر 2

پس از کلیک بر روی دکمه ی ثبت نام، چند لجظه صبر کنید. کد تأیید ثبت نام به شماره همراه شما ارسال می شود. این کد را در صفحه ی بعدی(شکل زیر) وارد نمایید. ثبت نام شما (عضویت شما در سامانه) انجام شد!

به دنبال چه چیزی در یزد هستید؟ فروشگاه یا محصول(کالا یا خدمات) خاصی مد نظرتان است؟ می خواهید راجع به یک مکان عمومی (مثل پمپ بنزین، ادارات دولتی، بانک،...) اطلاعات کسب کنید؟ و یا به یک فرد متخصص و ماهر در زمینه ای خاص نیاز دارید؟ همه ی این قبیل اطلاعات را می توانید با یک جستجوی ساده و حرفه ای در یزد ایتفو بیابید.

تصویر 3

همانطور که در تصویر بالا می بینید، جستجوی شما می تواند حتی بر اساس محدوده جغرافیایی که وارد می کنید، صورت گیرد. گاهی فقط دستیابی به یک کالای خاص اهمیت دارد، گاهی دستیابی به آن کالا در منطقه ای خاص از شهر مد نظر است و گاهی اطلاعات جامع(همه ی فروشگاه ها، مراکز درمانی، خدمات عمومی و ...) مربوط به یک منطقه ی خاص می تواند برای شما مهم باشد. می بینید که همه ی این امکانات جستجو برای شما فراهم است.

پس از جستجوی کلیدواژه ی مدنظرتان، تعداد چهار واحد از نتایج جستجو به همراه موقعیت جغرافیایی آنها بر روی نقشه، در صفحه ی اصلی نمایش داده می شوند. با کلیک بر روی هر یک از این چهار واحد صفحه ی اختصاصی حاوی اطلاعات جزئی هر واحد برای شما به نمایش در می آید. برای مشاهده ی مابقی نتایج جستجو هم کافیست بر روی دکمه ی «مشاهده همه» کلیک کنید.

تصویر 4

لازم بذکر است پس از کلیک بر روی «مشاهده همه» ، صفحه ی مربوط به همه ی نتایج جستجو همانطور که در تصویر زیر می بینید به معرض نمایش در می آید. این امکان وجود دارد که با کلیک بر روی هر یک از واحدها، صفحه ی اختصاصی آن واحد را مشاهده کنید.

تصویر 5

ما در یزد اینفو، جهت سهولت استفاده از اطلاعات توسط کاربر و تضمین جامعیت اطلاعات، یک طبقه بندی(دسته بندی) حرفه ای از امکانات شهری ارائه داده ایم. این دسته بندی شامل 12 دسته با کمترین همپوشانی است. البته قطعاً با توسعه ی خدمات و گسترش شبکه ی کاربران یزد اینفو، این طبقه بندی بطور مستمر بهینه سازی خواهد شد.

تصویر 6

یکی از خدمات روزانه/هفتگی سامانه ی یزد اینفو به مخاطبان سامانه، ارائه ی پیشنهاد ویژه در مورد دسته های مختلف (فروشگاه ها، مراکز درمانی، اماکن عمومی، افراد متخصص و ماهر و ...) است. روزانه/هر هفته/ ماهانه به شما می گوییم کدام رستوران برای غذا خوردن گزینه ی مناسبی است، یا کدام مکان توریستی شرایط مناسبی برای بازدید دارد، یا کدام مطب برای مراجعه مناسب است و ...

این پیشنهادات ویژه را با قرار دادن نشانگر موس بر روی نشانگرهای رنگی روی تصویر نمادین شهر یزد مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی هر پیشنهاد صفحه ی اختصاصی واحد پیشنهادی را می بینید.

تصویر 7

با کلیک بر روی این گزینه در بالای صفحه ی اصلی، به یکی از بخش های کاربر محور و مهم سامانه ی یزد اینفو وارد خواهید شد. ما با هدف ایجاد مشارکت بالای کاربران در سیستم یزد اینفو، این امکان را در اختیار شما گذاشته ایم که کسب و کار خودتان/ کسب وکار دیگران/ اماکن عمومی شهر و در نهایت مهارت و تخصص احتمالی خودتان را ثبت و در معرض دید عموم مردم قرار دهید. کاربر عزیز، سامانه یزداینفو متعلق به شخص شماست. اطلاعات معتبر شما باعث اعتبار این سیستم هوشمند شهری خواهد بود.

تصویر 8

مانند دیگر بخش های سامانه، این قسمت هم روندی ساده و شماتیک (تصویری) دارد. فرآیند ثبت یک مورد جدید، پنج مرحله دارد. ابتدا نوع واحدی که قصد ثبت آن را دارید انتخاب کنید. چهار گزینه ی جالب توجه در اختیار شماست. طبیعی است که ثبت کسب و کار و مهارت و تخصص خودتان در اولویت است؛ اما مایه ی مباهات ماست که شما کسب و کار دیگران(دوستان، آشنایان، اقوام و حتی غریبه ها) را در سامانه ثبت کنید. البته یزد اینفو به ازای هر ثبت موفق به شما امتیاز می دهد. شما می توانید از این امتیازات برای فرصت هایی که در سامانه اعلام می کنیم (فرصت خرید با تخفیف ویژه و ...)، استفاده کنید.

تصویر 9

در مرحله ی دوم موفعیت جغرافیایی واحد جدید را روی نقشه تعیین کنید. برای این منظور نشانگر قرمز رنگ را حرکت داده و روی مکان دقیق مورد نظر قرار دهید. در نهایت بر روی «ثبت موقعیت روی نقشه» کلیک کنید.

تصویر 10

در مرحله سوم که یکی از مهمترین مراحل است، اطلاعات اساسی واحد جدید را وارد نمایید. در نظر داشته باشید هرچه جزئیات بیشتری به اطلاعات وارده اضافه کنید، واحد شما جذاب تر و کاربردی تر خواهد بود. اگر واحد مورد نظر یک کسب و کار یا مکان عمومی باشد جدول تصویر 9 ظاهر می شود و اگر بخواهید مهارت یا تخصص فردی خود را ثبت کنید جدولی مطابق تصویر 10 باز خواهد شد.

تصویر 11

تصویر 12

این اسلایدر، هم فرصت تبلیغات برای کسب وکارها ایجاد می کند، هم فرصت های خرید ویژه (تخفیف های ویژه، ...) را معرفی می نماید.

تصویر 13

با کلیک بر روی یکی از این دو گزینه در پایین صفحه، به ترتیب آخرین واحدهای ثبت شده در سامانه (کسب وکار/مکان عمومی/مهارت فردی) و پردبازدیدترین واحدها را خواهید دید.

تصویر 14

تصویر 15

"اینفو" مخفف واژه (information) به معنای "اطلاعات" است.
    ۰۹۱۳۲۵۲۰۵۳۷