پارک ها و فضای سبز یزد

پارک هفتم تیر
این پارک یکی از پارک های با قدمت شهر یزد است که تأسیس آن به سالهای قبل از انقلاب باز می گردد. فضای دلنشین این پارک و موقعیت مکانی آن در شهر، علاوه بر جذب همشهریان یزدی، مسافران زیادی را نیز هرساله به خصوص در ایام تعطیلات نوروز و تابستان میزبانی می کند .

پارک هفتم تیر در سال های بعد از انقلاب برای پاسداشت حادثه ای انقلابی (بمب گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله بهشتی و همراهانش در تاریخ هفتم تیر 1360) به این نام اسم گذاری شد. این پارک زیبا دارای درختان کهنسال ، آبنما(فواره) ، آکواریوم و وسایل بازی کودکان است .


پارک پهلوان یزدی
این پارک که در دهه 70 تأسیس شده در صفاییه یزد و یکی از بلوارهای پر رفت و آمد شهر واقع شده است.

این پارک نسبتاً کوچک دارای وسایل بازی کودکان و بوفه است.


بوستان ولایت
این بوستان در سال 90-91 به شکل و شمایل امروزی آن و در مرکز شهرک گلستان راه اندازی شده است.
پس از ایجاد فضای سبز و گل کاری، این بوستان به وسایل بازی کودکان و وسایل ورزشی-نرمشی نیز مجهز شده است. این پارک نقلی و زیبا به محلی برای تفریح کودکان محله و حتی بزرگسالان تبدیل شده است. در ضمن مسجد ولایت نیز دقیقاً روبروی این بوستان واقع شده است.


پارک باغ ملی
این پارک قدیمی دقیقا در مجاورت ساختمان شهرداری و شورای شهر یزد قرار دارد.
واقع شدن این پارک در یکی از پر رفت و آمدترین مناطق مرکزی شهر، با وجود مساحت کمی که دارد، آن را به محلی پر رونق تبدیل کرده است. اگر صبح ها گذارتان به این بوستان بیفتد، سالمندان و بازنشستگانی را می بینید که در کنار کودکان از فضای سرسبز آن استفاده می کنند. وسایل بازی کودکان و یک زمین آب بازی جدیدالتأسیس از امکانات این پارک است.


فضای سبز میدان نعل اسبی
میدان فرهنگ (نعل اسبی) یکی از میادین اصلی شهر یزد است که به دلیل واقع شدن در محله ای نسبتاً شلوغ و فضای سبز دلنشینی که دارد معمولاً در ساعاتی از روز و شب پر رونق است.
خانواده ها و جوانان از فضای سبز میدان برای نشستن و تفریح کردن استفاده می کنند. یک آبنمای یزرگ و زیبا که بعضاً با نورافشانی تزیین می شود، هم در مرکز میدان خودنمایی می کند.


بوستان پرستار
بوستان پرستار که در مسیر تردد خودروهای زیادی قرار دارد مورد توجه بزرگسالان و کودکان است. یک فضای نسبتاً یزرگ جهت نشستن و انجام یازی های توپی(تنیس، والیبال،...) در انتهای بوستان و یک فضای کوچکتر دارای وسایل بازی کودکان در قسمت جلویی آن قرار گرفته است.


پارک کوهستان
پارک کوهستان یزد یک پارک بزرگ، پرطرفدار، با امکانات مناسب و سرسبز است که بدلیل این ویژگی ها یکی از بهترین فضاهای تفریح و سرگرمی در شهر یزد می باشد. وسایل بازی کودکان (مکانیکی و برقی)، نمازخانه، فضای سبز وسیع، دریاچه و ... از ویژگی های منحصربفرد این پارک است. خانواده ها و جوانان یزدی از سراسر شهر، مسافران و حتی ساکنان شهر تفت (بدلیل نزدیکی فاصله) به این پارک می آیند و از فضای آن بهره مند می شوند.


پارک شادی
قدیمی ترین شهربازی با وسایل مکانیزه شهر یزد چندین سال است که میزبان خانواده های یزدی است.


پارک آزادگان
این پارک یکی از پارک های با قدمت شهر یزد است که تأسیس آن به سالهای قبل از انقلاب باز می گردد. فضای دلنشین این پارک و موقعیت مکانی آن در شهر، علاوه بر جذب همشهریان یزدی، مسافران زیادی را نیز هرساله به خصوص در ایام تعطیلات نوروز و تابستان میزبانی می کند .


"اینفو" مخفف واژه (information) به معنای "اطلاعات" است.
    ۰۹۱۳۲۵۲۰۵۳۷